.....................Bize Ulaşın : 0282.653 52 25

Ahşap Zeminlerde Çatlaklar Nasıl Kapatılır?

Comment are off
Ahşap ya da ahşap evdeki çatlakları kapatmak için, bağımsız olarak tutkal ve talaştan hazırlanmış macunları kullanabilirsiniz. Ancak restorasyon çalışmalarına başlamadan önce, zeminin hazırlanması gerekir: iyice yıkayın ve kurulayın, içindeki boşlukları tıkanmış çöplerden bir fırça veya spatula ile temizleyin. Çözelti oldukça basit bir şekilde hazırlanır: Kaynar suyla doldurulmuş ahşap talaşı bir buçuk saat boyunca kabarmaya bırakılır. Sonra, sürekli karıştırarak, kitle viskoz hale gelinceye kadar onlara duvar kağıdı tutkalı ekleyin.
Macunla, evdeki (kütükhane) tüm çatlakları dikkatlice kapatmanız, tam derinliğe bastırmanız ve 3 gün kurumaya bırakmanız gerekir. Kuruduktan sonra tüm düzensizlikler zımpara kağıdı ile kolayca temizlenir.
Çatlak Karışımı
Eşit derecede etkili, kağıt ve macunun macun için kullanıldığı bir araçtır. Ezilmiş kağıdı suya batırın ve kabarmaya bırakın, sonra sıkın ve macunla karıştırın. Çatlaklar, ilk durumda olduğu gibi talaş ve yapıştırıcıdan gelen macunla kapatılmıştır.
Kemirgenler evde veya kütük evde çatlaklara neden olmuşsa, o zaman tek başına restorasyon çalışması yeterli değildir, bu gibi deliklerin tekrar tekrar ortaya çıkmasını önlemek için “önleyici” önlemler almak da gereklidir. Zeminin kozmetik restorasyonundan önce (macun sürülmeden), deliklerin beton ve kırık cam karışımı ile doldurulması gerekir.